• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@KumcuAdem
                             
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
TÜRKİYENİN EĞİTİM PORTALI

interaktif eğitim

MEBBİS ÖĞRENCİ VELİ

Saat
TRT ÇOCUK

Hava Durumu
ATATÜRK KÖŞESİ

EFE KÖKEN
EFEKÖKEN
Benim Hayatım
29/09/2018

BENİM HAYATIM

 

Merhaba,

Benim adım Efe Köken, 26 Ekim 2009’da İstanbul Kadıköy’de doğdum. Annemin adı Feride ve babamın adı Bülent’tir.

15 Kasım 2012 yılında kız kardeşim Nil doğdu. Okul ile ilk tanışmam 2013 yılında Kampüs Kreş ile oldu. 2,5 yıl sonra annem için yeni olan bilişim sektöründe iş hayatına yeniden başladı. Böylelikle ben ve kız kardeşimin ana sınıfı Ataşehir’deki Okyanus Anaokulu oldu. Annemin işyeri okula yakın olduğundan beraber gidip geliyorduk.

2015 yılında yine aynı semtte Okyanus Koleji’nde 1. sınıfa başladım. Öğretmenimi çok iyi anlaşıyordum. İlk öğretmenimin ismi ise Merve’dir.

2. Sınıfa geçince öğretmenim okulun farklı bir kampüsüne geçmişti. Fakat yeni öğretmenimle de anlaşabilmiştim. Tesadüf ki onun da ismi Merve idi.

3. Sınıfa geçtiğimde de maalesef öğretmenimin değiştiğini öğrenmiştim. Öğretmenimin ismi Serkan’dır. 3’üncü sınıfa kadar Okyanus Koleji’nde okudum. 2018 yılında annem gebeliğinden dolayı doğum iznine ayrılmıştı ve biz kız kardeşimle bu yıl yaz okuluna gitmemiştik. 9 Temmuz 2018 de Ataşehir’de erkek kardeşim doğdu sonra Tepe İnşaat İlkokulu’nda 4. sınıfa başladım. Öğretmenimin ismi Adem Kumcu, kendisi ile iyi bir iletişim kurdum. Yeni öğretmenime hızlı bir şekilde alıştım.

Kişilik özelliklerim bakıldığında kolay iletişim kurmam, sosyal bir yapım olması, spora yatkınlığım ve özgür ruhlu bir karakterim vardır. Baskıyı sevmem ve baskıcı kişiler ile anlaşamam. Sporcu özelliğim den dolayı Futbol okuluna yazıldım. Barcelona futbol okulunda 2 yıldır kalecilik yapıyorum. Ayrıca yaz okullarında basketbol oynamayı da seviyorum. Bilgisayara karşı ilgimde çok yüksek, 2 yaşımdan itibaren i pad ve bilgisayar kullanıyorum. İyi bir minecarft oyuncusuyum. Son olarak yüzmeyi ve tatil yapmayı çok severiz. 1 yaşımdan itibaren her yaz nisan veya mayıs aylarında Antalya da ailemle tatil yaparız. Annem ve babam evlenme yıl dönümü nisan ayına denk geldiği ve annemin doğum günü de Nisan ayında olduğunda dolayı ailecek tatil yaparız. 4 Yaşımda yüzmeyi öğrendim. Sporu ilgim çok yüksektir.

Benim olmak istediğim mesleklerin başında mimar, bilgisayar mühendisliği ve gamer olmak isterim.

Yeni okulumla ilgili fikirlerim ise arkadaşlarımı sevdim. Öğretmenimi sevdim, eğitim yaklaşımlarını beğendim. Örnek vermem gerekirse eski okulumda olmayan bu okulda olan en temel özellik daha disiplinli derse herkesin odaklı olması. Eski okulda çok rahat ders odağı kaybolabiliyordu. Yeni okulumun ise zor yanı sınıfın çok kalabalık olmasıdır.

 

Efe KÖKEN

4-C913 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     05/10/2018 17:21

çok güzal olmuş efe helal olsun
Üzeyr GÖKÇE

Yazarın diğer yazıları

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret937043
YouTube KANALIMIZ
BURSLULUK SINAVLARI